3.1.2012 - první měření, vážení a počítání BMI

13. ledna 2012 v 14:07 | FatLady |  pokroky
První měření:
Takže tady dávám moje první míry.
Je to jenom začátek, máme tady 3.ledna 2012, týden po vánocích, třetí den po přežíračce na Silvestra a první den při plnění novoročního předsevzetí.
Jak se můžete přesvědčit na fotkách, někteří řeknou, není to tak strašné, ale když si vzpomenu, že jsem měla postavu Ewy Farné (pro blbečky, kteří si myslí, že je ona tlustá, tak to jste asi ještě tlustý lidi neviděli) tak je to pro mě docela šok.
Jdeme na to měření:
- prsa: 104 cm
- pas: 85 cm
- boky: 106 cm
- stehna: 62 cm
- paže: 30 cm


První vážení:
Tak ještě přidávám první vážení na chytré váze.
Tahle váha dokáže změřit: telesný tuk, obsah svalové hmoty v těle a obsah vody (soli) v těle; a zváží: samotné tělo a matematicky si dokáže vypočítat kolik v těle váží kosti.
Podle jiných matematických propočtů "tukoměru" (nevím jak přesně se ten přístroj jmenuje, ale moje lékařka mu tak říká), bych měla ztratit 15 kilo sádla ze svýho těla, co odpovídá braní antikoncepce a následnému přibrání 20 kil.
Moje první vážení ukázalo toto:
- Váha: 83,7 kg
- Voda v těle: 33,7 % (zdraví člověk má něco kolem 80% vody)
- tuk v těle: 48,2 % (zdraví člověk má něco kolem 15-25% tuku)
- svalová hmota: 33,9 % (není to tak špatní, ale zdraví člověk má v těle okolo 50-70% svalové hmoty)
- váhakostí: 7,9 kg

p.s.: výsledky ohledně hodnot v těle, musíme brát s nadsázkou a nadhledem, jelikož váha má svůj určitý program, podle kterého se řídí a sama si podle něj počítá a ne vždy je to naprosto přesné!


První BMI počítání:
Poslední příspěvek je sledování mého BMI.
BMI je takzvaná hodnotová stupnice body mass index. Index tělesné hmotnosti nám pomáhá zjistit, je-li naše váha v normě.
Vypočítáme ji jako hmotnost / (výška v metrech)2 př.: 55 kg/(1,65)2
Hodnoty BMI jsou v různém rozhraní. Obecně však platí: 20 a méně - značí problém (anorexie, bulimie, poruchy metabolismu); 20-25 - normální váha (vše je v normě a pořádku); 25-30 - nadváha (tady by se měl už nad sebou každý zamyslet a uvědomit si, jestli je mu v jeho těle dobře); 30 a více - obezita (zde je již nutná lékařská pomoc, ve většině případů není pacient schopen si pomoci sám.

Takže můj BMI: 83,7/(1,7)2 = 28,9 (cca 29)
Moje BMI mi ukazuje, že mám nadváhu, což je pravda. Teď je tedy na mě, abych s tím něco udělala.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rahvira Rahvira | Web | 26. ledna 2012 v 9:49 | Reagovat

Já pamatuji, jak jsem si poprvé asi před rokem a půl počítala BMI a byla jsem zděšená. Moje minimum tenkrát bylo zhubnout aspoň na 68, aby bylo BMI v normě aspoň na té vrchní hranici.
Docela ses do toho opřela. Dieta není hladovění a odpírání si, za tím jsem si vždycky stála. A když těch burgerů a klobásek :-D nebude přehršel, tak to zvládneš tak i tak. Hlavně aby byla strava vyvážená.

2 Mína Mína | Web | 7. března 2012 v 20:18 | Reagovat

Zrovna se dívám,jak jsi na tom byla v začátcích hubnutí...jen malá poznámka: zdravý člověk v žádným případě nemůže mít 80% vody,vždyť to bychom byli jako ovoce nebo tak :)Je to obvykle okolo 40%,výjimečně to může jít k 60%. Aby sis nemyslela,že máš málo vody ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama